y?kleniyor
Zayıf Akım

Zayıf Akım

Yangın Algılama Alarm Sistemleri

Yangın algılama ve uyarı sistemleri, herhangi bir sebeple gerçekleşen bir yangını fark edip gereken önlemlerin alınması ve ortamın boşaltılması, tahliye edilmesi ve söndürme işlemlerini yapabilmesi için komut veren ayrıca programlanabilen sistemlerdir.

Binalarda can ve mal kayıplarını en aza indirmesi için tasarlanmış olan yangın algılama sistemleri, otomatik algılama ve uyarı düzeneği sayesinde insan hatalarını minimalize ederken, binayı ya da mekan kullanan şahısların ve mal sahiplerinin kendilerini güvende hissetmelerin sağlar.

 

Bina Yönetim Sistemleri

Bina otomasyon ve yönetim sistemleri, tesisin tipine bağlı olarak, ısıtma, soğutma, havalandırma sistemleri, jeneratör, hidrafor, VRV-VRF sistemleri, fan coiler, VAV ler, aydınlatma, otopak CO gaz izleme egsozt ktontrol sistemleri gibi farklı elektromekanik sistemlerin tek bir merkezden kontrolü, izlenmesi ve raporlanmasını kapsar.

Ayrıca CCTV (kapalı devre televizyon), kartlı geçiş. Yangın algılama vb. diğer güvenlik sistemleri ile entegre tek merkezden tüm binanın minimum personel ve maksimim verimlilikle kontrolünü sağlar.

Binaların pek çok sistem ve bunların meydana getirdiği binlerce veri noktasını akıllıca kontrol edecek beyinlere ihtiyacı vardır. ASA Bina Çözümleri için bu beyni sunar. Kurumlara içindeki ağda bulunan çoklu sistemleri tek bir platform üzerinde birliştiren entegre bir yaklaşım sunuyoruz. Bir kez entegre edildiklerinde, bu sistemlere ait veriler sisteme dahil edilerek, verimliliği, konforu ve bina sakinleri ve sahiplerinin refahını iyileştiren kararlar ve eylemleri yönlendiren bilgilere dönüştürülür.

 

Hastane Acil Kod Sistemleri

Acil kod sistemleri, sağlık kuruluşlarında acil uzman müdahalesi gerektiren olaylarda uzmanlarınızın hızlı müdahalelerine imkan veren erken uyarı, acil çağrı ve yönlendirme sistemleridir. Bu sistemlerin ana amacı, olay anında kısa sürede yapılması gerekenler için ortak bir kurum anlayışı sağlamaktır. Basit yapıya dönüştürülen MAVİKOD sistemi maliyet açınısından daha da uygun hale getirilmiştir. Ayrıca MAVİKOD sistemine ek olarak, PEMBEKOD ve SİYAHKOD sistemleri de entegre edilmektedir.

Hemşire Çağrı Sistemleri

Hem hastanın durumunu değerlendirilmesinde ve isteklerini eksiksiz olarak yerine getirilmesi hem de verilen hizmetin kalitesinin ölçümlenebilmesi için hemşire / hasta haberleşme sistemlerinin kurulumu gün geçtikçe önem kazanmaktadır.

Sağlık amaçlı kuruluşların uluslararası akreditasyon birimleri tarafından akredite edilme koşullarından biri de bu sistemin mevcut amaca yönelik olarak çalışır durumda bulunmasıdır. Bu sistem en kısa sürede hasta ile müdahale arasında bir köprü oluşturarak sağlık personelinin hazır olmasına sağlar.

 

Seslendirme Sistemleri

Seslendirme sistemleri binalarda müzik yayını, amacıyla, acil anons sistemleri ise acil durumlarda insanların tahliyesi amacıyla kullanılan sistemlerdir. Sistem normalde müzik yayını yaparken anons anında müzik kesilerek anons devreye girmesini sağlar. Yangın algılama ve alarm sistemiyle entegre çalışabilir. Bu sayede yangın anında alarm ile tetiklenerek tahliye için anons sistemini devreye sokabilir.

 

Telefon Santralleri

Küçük, orta ve büyük şirketler ve kurumlar için tasarlanmış; ses, görüntü ve verini tek kaynaktan kontrol edilmesini ve yönetilmesini sağlayan yeni nesil haberleşme sistemleridir. Farklı lokasyonlardaki sistemlerin haberleşmesi, internet üzerinden ücretsiz görüşme, IP bazlı haberleşme gibi bir çok sistem Dorion tarafından başarı ile hayata geçirilmektedir.

 

Yapısal Kablolama Hizmetleri

Bilişim sistemleri tüm kullanım alanlarına etkin şekilde yaymayı gaye edinen Dorlion, günümüzde hız ihtiyaçlarını 100 Gigabit’ler seviyesine çıkan iş ağları ve ayrıca bilgi altyapılarını etkinleştirmek için gerekli yapısal kablolama hizmetleri ile konusunda müşterilerine keşif, analiz, uyarlama, kurulum, yenileme ve bakım servisleri sunmaktadır.

 

Güvenlik Kamera Sistemleri

Geliştirilen yapıları, her türlü sisteme entegre etmeye müsait esnek çalışma koşulları, yüksek hassasiyet gerektiren ortamlar da yüksek çalışma kapasitesi, çok zayıf ışık şartlarda dahi kusursuz sonuçlar ile yüksek çözünürlük, aydınlık ve net görüntüler elde güvenlik kamera sistemleri ihtiyaçlarımızı en üst düzeyde karşılamaktadır.

 

Access Kontrol Sistemleri

Tek kapıya hükmeden bağımsız kart okuyucularından binlerce kapıya kadar kontrol sağlayan bilgisayar bağlantılı cihazlar, proximity (yaklaşım tipi) okuyucular sayesinde kolay  kullanım imkanı ve güvenlik sağlar. Geçiş kontrol sistemleri ile personel devam kontrolü, ziyaretçi, araç giriş-çıkış kontrolü ve otopark otomasyonu ihtiyaçlarına cevap verir.

 

TV Dağıtım Sistemleri

Uydu yayını ve dağıtım sistemleri, genellikle kullanıcının olacağı; Otel ve Moteller, konaklama tesisleri ve turizm işletmelerinde. İş ve Alışveriş merkezlerinde ve toplu konutlarda, uydudan gelen sinyallerin birlikte veya ayrı ayrı alınması, işlenmesi ve dağıtılması prensibi ile tesis edilirler.

 

Hizmet ve Çözümlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşabilirsiniz